Mamatywna
Prawdziwie kochająca żona, spełniona mama i zakochana w ludziach pielęgniarka.

W domu raz chaotyczna iście prawdziwa Kobieta, a raz ceniąca spokój miłośniczka Sigura Rosa'a. Królowa swojej kuchni, uwielbiająca trwonić czas na szarlotkową klasykę, albo cukiniowo - batatową ekstrawagancję.

Introwertyczna domatorka, ceniąca detale, amatorka gór i kotów, wierszokletka, artystka z krwi i kości, grafomanka i Ba!
Spełniona kobieta.

Menu

Liebster Blog Award!

***

Ten rok zapowiada się ciekawie. Rozpoczęliśmy go na izbie przyjęć (z czasem opowiem Wam całą historię), toast wznosząc herbatą z automatu. W planach był pokaz sztucznych ogni wraz z pierwszą lampką szampana od ponad roku, ale cóż, jak już pisałam tutaj, dzieci swoje, a my swoje. Tak czy siak, ten rok będzie dobry! Czuję to w kościach.

***

Zaczynam myśleć, że to całe blogowanie to nie tylko zamierzchła pasja, ale coś co daje mi ogrom radości, satysfakcji i wiary w siebie. I to wszystko Wasza zasługa kochani! W 2017 roku spotkały mnie same niespodzianki!

Uzbierało się Was już prawie 250 Mamatynek na moim fanpage’u i to po raptem dwóch miesiącach funkcjonowania bloga! To dla mnie ogromny sukces! Jakby tego było mało, jeden z moich wpisów, stał się inspiracją do popełnienia tego tekstu. Napisała go MamaKarolina, tekst traktuje o pisaniu jako wielkiej pasji, jest bardzo osobisty i kobiecy, szczerze go Wam polecam.

Kolejnym moim małym sukcesem jest wykorzystanie jednej z moich wypowiedzi (zawartej w komentarzu) w pewnej dyspucie o szczęściu, którą popełniły Iza z Kobiecej Strony Mamy oraz Iga Z naciskiem na szczęście. Mój komentarz znalazł się zaraz za wypowiedziami Beaty Pawlikowskiej, co jest dla mnie ogromnym komplementem! Sam dialog jest po prostu wyjątkowy, bo stworzyli go tak naprawdę czytelnicy.

***

Jakby tego było mało, dziś w nocy, podczas karmienia dowiedziałam się o nominacji do Liebster Blog Award. To ogromne wyróżnienia dla kogoś, kto blogowaniem zajmuje się tak krótko! W tym miejscu chciałam, raz jeszcze podziękować Karolinie z Odnova.net. Jej blog to mieszanka ogromnej kobiecej siły, trafnego humoru oraz wiedzy popartej faktami naukowymi.

Edit: Okazało się, że zostałam nominowana przez jeszcze jedną osobę, a jest nią prowadząca blog Zapytaj Mamę. Jest mi bardzo miło! Dziękuję. Po wstępnych oględzinach bloga mogę stwierdzić, że autorka ma bardzo lekkie pióro, szczególnie do delikatnej ironii. Bardzo przyjemnie się czyta :).

Czym jest Liebster Blog Award?

Zastanawialiście się jak to jest, że jedne blogi odwiedzamy chętnie, przy porannej kawie? Natomiast wizyta na innych jest koniecznością? Często odpowiedzią na to pytanie jest osoba blogera. Blogera jako jednostki, która tworzy swój świat i zaprasza nas do niego. W tym celu kochani, powstała inicjatywa Liebster Blog Award. Z jednej strony jest to akcja, mająca na celu promowanie rozwijających się, obiecujących bloggerów niezależnie od kategorii. Nie chodzi jednak tylko o promocję. Dzięki Liebster Blog Award możemy poznać interesujących nas blogerów jako osoby.

Sama inicjatywa rozpoczęła się w 2011 roku w Niemczech, stąd nazwa :). Główną zasadą zabawy jest udzielenie odpowiedzi na 11 pytań, które zadaje osoba nominująca nasz blog. Po odpowiedzi, osoba nominowana wybiera od 5 do 11 inspirujących ją blogów i tym samym zaprasza ich twórców do wspólnej promocji.

Dobrze kochani! Zaczynamy?

***

Odnova pyta:

1. Dlaczego zaczęłaś prowadzić blog?
Pisanie towarzyszyło mi od bardzo dawna. Mój pierwszy blog prowadziłam jako nastoletnia buntowniczka. To był mój świat! Można było tam znaleźć moje opinie na różne kwestie, recenzje filmów i książek oraz ogrom wierszy, tak moi kochani Mamatywna pisze wiersze! Po godzinach :). Może nie noszę już glanów, ale wiersze pozostały, podobnie jak ta wewnętrzna potrzeba pisania. Nie kryję, że chciałabym kiedyś sklecić coś większego. A dlaczego akurat pisanie na blogu? Trochę za namowa mojego P. Miał wyczucie! Bo blog dał mi możliwość nie tylko rozpisania się, ale także okazał się być moją przestrzenią. Miejscem, gdzie mogę się dzielić całą sobą. I nagle wszystko zaczęło mieć głębszy sens. Podróże, fotografie, pisanie, dzielenie się swoimi przemyśleniami :). Wszystko, co kocham mam w jednym miejscu i znaleźliście jeszcze Wy! Moi Czytelnicy.

2. W jaki sposób powstała nazwa bloga?
Będąc już w ciąży, czytałam kilka blogów parentingowych. Denerwowały mnie i te skrajnie ironiczne i te cukierkowe, szukałam czegoś pomiędzy. Blog miał być mną, a to co chciałam przekazać to pozytywna energia i motywacja, stąd miał to być blog pozytywnej mamy i tak powstała Mamatywna :). Oczywiście jak to żona programisty, szukanie nazwy było dość algorytmiczne :). I zajęło nam całe kilka miesięcy! Z resztą nie wiem czy wiecie, ale start bloga był przewidziany na Marzec 2016, a zaczęłam pisać w połowie listopada. To wszystko dojrzewało :). I dobrze, bo wszystko ma swój czas.

3. Gdybyś miała jednym słowem opisać swoje blogowanie, to…
Edit: Ludzie.

4. Najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa
Pamiętam, że będąc lata wstecz na wsi, z rodzicami i dziadkami, dorośli bardzo się pokłócili. Miałam może z 7 lat. Tata wypił jakieś piwo i nie bardzo mogliśmy wracać samochodem do domu, było grubo po północy. Zajechaliśmy do pobliskiej wsi i mama niewiele myśląc zadzwoniła do pierwszego lepszego domu, wyjaśniła sytuację i poprosiła o nocleg. Kobieta, która wyszła, przygarnęła nas bez słowa. Tej nocy miałam sen. Śnił mi się ogromny mur, chodziłam wzdłuż niego szukając wyjścia i nagle znalazłam, a to co zobaczyłam po drugiej stronie było kojące. Zobaczyłam ogromną polanę, pełną niebieskiej trawy i ciepłe, letnie słońce. Z tego obrazka bił tak ogromny spokój, że udzielił mi się także po przebudzeniu. Pamiętam jeszcze śniadanie. Ja, rodzice i obca kobieta przy stole, jedzący zupę mleczną z kulkami Nesquik. Gdy to wspominam myślę o tym, jak ludzie mogą być bezinteresownie dobrzy. Kobieta nie chciała od nas żadnych pieniędzy. Była po prostu życzliwa.

5. Gdyby miała Cię opisać któraś z bliskich Ci osób, to powiedziałaby…
Powiedziałaby, że jestem dobrą osobą.

6. Najważniejsze miejsce w Twoim domu i dlaczego ono?
Łóżko, bo w nim toczył się pierwszy miesiąc życia naszego syna, praktycznie nie wchodziliśmy do dużego pokoju, w łóżku jedliśmy, spaliśmy i ogarnialiśmy maluszka. Sama nie wiem, dlaczego, chyba było nam wygodnie i mogliśmy być blisko, a w razie czego można było zasnąć, we trójkę, bez obaw.

7. Mam słabość do…
Piękna.

8. Cenię ludzi za…
Słuchanie, bez oceniania.

9. Kolor, którym byś się określiła to…
Brąz, kojarzy mi się z górami i lasem, z naturą, a ona mnie uspokaja.

10. Ile czasu poświęcasz na przygotowanie wpisu?
Jeśli mama temat, który za mną chodzi wystarczą dwie godziny w nocy. Czasem, gdy maluszek jest bardziej absorbujący, potrafię działać cały dzień. Staram się jednak nie pisać na siłę, wolę opuścić swój „notkowy” dzień niż robić coś wbrew sobie.

11. Co porabiasz, gdy nie blogujesz?
Podróżuje, fotografuję, maluję, piszę wiersze, czasem bajki, bawię małego i kocham męża, sporo gotuję, staram się nadążyć sama za sobą .

 

Zapytaj Mamę pyta:

1. Pierwszy zakup po wygranej miliona w totolotka to…
Domek na kółkach i półtorej roku urlopu, dla siebie i męża.

2. Jakich tematów nie poruszysz na blogu i dlaczego?
Staram się unikać tych, które mogą powodować „gównoburzę”. Dlaczego? Nie chcę prowokować jadu na blogu, to ma być przyjemne miejsce, taki dom koleżanki, gdzie możesz wpaść na herbatkę, gdy tylko masz ochotę. Unikam także nadmiernego opisywania intymnych sytuacji, myślę że blog sobie bez nich poradzi, a ja mam zachowuje dzięki temu pewną prywatność.

3. Co przynosi Ci szczęście?
Dwie koniczynki w portfelu, czterolistna i pięciolistna, obie znalazłam własnoręcznie. Wiecie, że Mamatywna miała okres, gdy co rusz potrafiła zdobyć czterolistną koniczynkę? Poważnie. Obdarowałam kogo mogłam i chyba w końcu wyczerpałam limit :).

4. Jakiej cechy swojego charakteru nie lubisz?
Jestem strasznie niecierpliwą osobą i z tego powodu dużo się złoszczę.

5. Jaki jest Twój blogowy cel/marzenie?
Chciałabym, aby to blogowanie zawsze dawało mi takiego kopa i satysfakcję. Boję się, że z czasem może być zwykłym obowiązkiem, chcę tego uniknąć.

6. Co robisz, jako pierwsze po przebudzeniu?
Zaglądam do dziecięcego łóżeczka 🙂

7. Dlaczego zaczęłaś/zacząłeś pisać bloga?
j.w

8. W czym jesteś naprawdę dobra/dobry?
Myślę, że dobrze mi idzie słuchanie innych ludzi.

9. Słone czy słodkie?
A może solony karmel? 🙂

10. Jakie jest Twoje najpiękniejsze wspomnienie?
Byłą taka noc w Tatrach, pełna gwiazd, a ja siedziałam z moim przyszłym (wtedy) mężem na kocu, w gęstej trawie. Piliśmy piwo i liczyliśmy spadające gwiazdy, każda miała dać nam życzenie. Okazało się, że każde z nas życzyło sobie takiego małego Karolka, a że gwiazdy mają czarodziejską moc, stało się.

11. Co najbardziej cenisz w ludziach?
j.w

Jeszcze raz chciałam podziękować Odnovie oraz Zapytaj Mamę. To ogromny sukces otrzymać Liebster Award! Do tego dwukrotnie, w przeciągu kilku dni!

***

Zapraszam do zabawy następujące blogi:

MamaKarolina
Kobieca Strona Mamy
Lekka Zmiana Mamy
Time Travel Bee
GeeWay
Z naciskiem na szczęście
Matka bez lukrowych okularów
Feminine
Maluch L4 nie uznaje
Miniaturowa
Nomatka

Edit: Zapomniałam o jednej, ważnej osobie, mam nadzieję że mi wybaczycie,  jedna osobę więcej 🙂

Młoda mama pisze

Moja lista pytań:

1. Co sprawia, że się uśmiechasz?
2. Dlaczego akurat blogowanie?
3. Co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze?
4. Najważniejsza lekcja od życia?
5. O robisz na co dzień poza pisaniem?
6. Zdradź mi jedno ze swoich marzeń!
7. Czy jest coś co ukształtowało Cię jako osobę?
8. Czego się boisz?
9. Pisanie to dla mnie …
10. Dobro to …
11. Kim jesteś?

***

Mama nadzieję kochani, że dacie się nakłonić do zabawy, myślę że warto! A ja czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi! W końcu to Wy inspirujecie mnie każdego dnia :).
Pozdrawiam cieplutko.

Mamatywna

Dyskusja:


 1. Anna - Szkolne inspiracje says:

  Trudno mi uwierzyć, że jesteś niecierpliwą osobą. Wybierać nazwę kilka miesięcy? Dla mnie tydzień, to było straaasznie dłuuugo. 🙂

  1. http://www.mamatywna.com/wp-content/themes/mamatywna/assets/images/default_avatar.png
   Mamatywna says:

   Haha, niestety jestem! 🙂 a, co do nazwy na szczęście nie myśleliśmy o niej każdego dnia 🙂

  1. http://www.mamatywna.com/wp-content/themes/mamatywna/assets/images/default_avatar.png
   Mamatywna says:

   O! Bardzo się cieszę, poczytam zaraz z rana, jak wstaniemy z maluszkiem :). Dziękuję, że znalazłaś czas!

 2. Mama Dwójki says:

  Gratuluję sukcesów. Życzę dalej podążanie tą drogą. Rok się dopiero zaczął więc pewnie jeszcze wiele pozytywnych niespodzianek przed Tobą 🙂

  1. http://www.mamatywna.com/wp-content/themes/mamatywna/assets/images/default_avatar.png
   Mamatywna says:

   Mam nadzieję :). Dziękuję za tak miłe życzenia. Wszystko lepiej się rozwija, gdy człowiek odrobinę zwolni 🙂

 3. Iga- Z naciskiem na szczęście says:

  Czytam, czytam, czytam i patrzę zostałam nominowana! Jest mi ogromnie miło! Bardzo, bardzo dziękuję i w najbliższym czasie odpowiem na pytania.
  Bardzo dziękuję i pozdraiwam

  1. http://www.mamatywna.com/wp-content/themes/mamatywna/assets/images/default_avatar.png
   Mamatywna says:

   Ogromnie się cieszę, że odpowiedziałaś :), z niecierpliwością czekam na Twoje odpowiedzi!

 4. Karolina K. says:

  Po raz kolejny, tym razem oficjalnie już, dziękuję ci za nominację. No i za to wyróżnienie, że wspomniałaś o mnie we wpisie, nawet nie wiesz jak mnie to cieszy. Dopiero zaczynam swoją blogową przygodę, więc jest to dla mnie zaszczytem i czuję się jakbym odniosła swój pierwszy blogowy sukces 🙂 Jeszcze raz dzięki, a u mnie już są odpowiedzi
  Pozdrawiam cieplutko :*

  1. http://www.mamatywna.com/wp-content/themes/mamatywna/assets/images/default_avatar.png
   Mamatywna says:

   Obie dopiero zaczynamy, kochasz to co robisz i to wystarczy, aby do Ciebie wracać, aby cenić to co robisz, aby się Tobą zainspirować. To wszystko Twoja zasługa! Jesteś naturalna, nie tworzysz czytelnikowi żadnych barier, nie jesteś odległa jak te popularne blogi, z wyższej półki. Jesteś tutaj z nami i masz dla nas czas :).

 5. Agata vel Pani Miniaturowa says:

  1. Co sprawia, że się uśmiechasz?
  Praktycznie wszystko, mega śmieszka ze mnie, nie umiem się powstrzymać i dowcipkuję przez telefon nawet w trakcie rozmowy służbowej. Ale pilnuję się, by nie śmieszkować Klientom, tylko naszej Opiekunce z ramienia dostawcy 😉

  2. Dlaczego akurat blogowanie?
  Bloguję od 12stego roku życia, poza robieniem biżuterii to moje najulubieńsze hobby 🙂 Jestem gadułą, ale pisać też trzeba umieć, żeby oczyścić umysł.

  3. Co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze?
  Mój synek. Rodzina i zdrowie.

  4. Najważniejsza lekcja od życia?
  Nie ufać fałszywym przyjaciółkom.

  5. Co robisz na co dzień poza pisaniem?
  Jestem logistykiem 🙂 Sama nie wiem, jak to się stało. Pilnuję, żeby wszyscy Klienci z całej Polski mieli swój towar w terminie.

  6. Zdradź mi jedno ze swoich marzeń!

  Otworzyć własny sklep internetowy 🙂 Oczywiście z ręcznie robioną biżuterią.

  7. Czy jest coś co ukształtowało Cię jako osobę?

  Myślę, że niepełnosprawność fizyczna to zdecydowanie TO COŚ, bo kształtuje w ludziach charakter. Przebyte choroby, miesiące spędzone w szpitalach, to bardzo zmienia dzieci. Myślę, że miało to na mnie ogromny wpływ.

  8. Czego się boisz?
  Chorób. Że wyląduję na wózku inwalidzkim. Albo, że mojemu dziecku coś się stanie. Jestem panikarą 🙁

  9. Pisanie to dla mnie …
  Terapia – pisząc pozbywam się kolców kłujących mnie w duszę.

  10. Dobro to …
  Uśmiech, wsparcie, współczucie. Pomaganie innym ludziom.

  11. Kim jesteś?
  Mamą, przede wszystkim nią, a później kobietą 🙂 Choć zawsze uparcie twierdzę, że jest na odwrót. Najpierw kobieta potem mama.

  Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w LBA :* całuski

  1. http://www.mamatywna.com/wp-content/themes/mamatywna/assets/images/default_avatar.png
   Mamatywna says:

   Dziękuję za Twój czas i za to, że pomimo unikania LBA, postanowiłaś odpowiedzieć na moje pytania. Są dość osobiste, a Ty nie przestraszyłaś się! Dobrze poznać Cię nieco bliżej :).

 6. Katjuszka says:

  Mimo, że nie lubię brać udziału w takich wpisach, zawsze z przyjemnością czytam. ::)

  1. http://www.mamatywna.com/wp-content/themes/mamatywna/assets/images/default_avatar.png
   Mamatywna says:

   Moim zdaniem to fajna inicjatywa, pomagasz innym w promocji, i do tego można się bliżej poznać 🙂

 7. Marina says:

  Ciekawy pomysl 🙂

 8. Małgorzata Ostrowska says:

  Gratuluję osiągniętych sukcesów i życzę Ci dalszej pasji do pisania bloga. Lubie do Ciebie zaglądać i robię to regularnie. Trzymam kciuki za Twoje plany i marzenia.

  1. http://www.mamatywna.com/wp-content/themes/mamatywna/assets/images/default_avatar.png
   Mamatywna says:

   Cieszę się, że dobrze Ci się mnie czyta :). Dziękuję za przemiłe życzenia i pozdrawiam!

 9. Aleksandra Bohojło / Esencja says:

  Coś czuję, że dobry czas przed Tobą skoro blogowanie sprawia Ci tyle przyjemności. Życzę Ci, żebyś w nowym roku nie brakowało Ci inspiracji i motywacji – to bywa na początku najtrudniejsze. Zabawa w Liebster fajna, pamiętam jak ja po raz pierwszy byłam nominowana. Też się cieszyłam 🙂

  1. http://www.mamatywna.com/wp-content/themes/mamatywna/assets/images/default_avatar.png
   Mamatywna says:

   Dziękuję za życzenia :). Heh cały czas się uczę tego świata i fakt faktem cieszę się jak dziecko :). Gdy ludzie zaczynają naprawdę Cię czytać zaczynasz widzieć głębszy sens, bo można pisać do szuflady, ale blogowanie nie do końca chyba na tym polega. Chodzi o ludzi, nie o popularność, ale o autentyczność w Czytelnikach :). Pozdrawiam.

 10. Iza - Kobieca Strona Mamy says:

  Oja oja dziękuję za nominację :* Czuję się wyróżniona i naprawdę mi miło, że o mnie pomyślałaś 🙂
  A co do Twoich opowieści – masz niesamowite wspomnienie z dzieciństwa! A opisałaś je tak, że czyta się jak baśń. Wciąga! Ma w sobie nie tylko magię dziecięcej wyobraźni, ale też magię człowieczego dobra, które można czasem spotkać w najmniej spodziewanej chwili 🙂
  I wiesz, że też opisałabym Cię kolorem brązowym? Myślałam jeszcze o zielonym, ale brązowy jest bardziej stonowany 😉
  Pozdrawiam ciepło :*

  1. http://www.mamatywna.com/wp-content/themes/mamatywna/assets/images/default_avatar.png
   Mamatywna says:

   Byłaś jedną z pierwszych osób, która była gdy stawiałam pierwsze kroki :). I tak już xostało, że jesteś. Dziękuję za to! Heh ciekawa sprawa z tym brązem :). Co do wspomnienia, to jedno z piękniejszych, naprawdę tak dobrze się czyta? To ja Bajkę jakąś wrzucę :D.

 11. http://www.mamatywna.com/wp-content/themes/mamatywna/assets/images/default_avatar.png
  Mamatywna says:

  Nie masz pojęcia jak miło czytać mi te słowa :). Blogowanie to przede wszystkim ludzie. O zobacz, do niektórych rzeczy dochodzi się z czasem, muszę zrobić edit w odpowiedzi 😀

 12. Karolina z Odnova says:

  Jeszcze raz gratuluję sukcesów. Po raz kolejny potwierdziłaś, jak wartościową jesteś osobą oraz jak wyjątkowe miejsce tworzysz.
  Bardzo mocno ściskam kciuki.
  ?

Dodaj komentarz:

*

Pola oznaczone * są obowiązkowe